APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları ile ilgili “Tam kanunsuzluk” itirazı YSK tarafından reddedildi. Bunun yanında YSK, CHP'nin Hatay Büyükşehir, İskenderun ilçesi Belediye Başkanlığı seçim sonuçları için yaptığı itiraz başvurusunu ve AK Parti'nin Ardahan için “seçim yenilensin” taleplerini de reddetti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri çerçevesinde siyasi partilerin yaptığı itirazları değerlendirmeye devam ediyor.

Bugün saat 14.00'te toplanan kurul, siyasi partilerin yaptığı itirazlara ilişkin nihai kararını verdi.

Hatay ve Ardahan için ret

CHP’nin Hatay Büyükşehir ve İskenderun ilçesi Belediye Başkanlığı seçim sonuçları için yaptığı “Tam kanunsuzluk” itiraz başvurusu da YSK tarafından reddedildi.

Hatay’daki seçimi AK Parti adayı Mehmet Öntürk yüzde 44,48 oy oranıyla kazanmıştı. CHP adayı Lütfü Savaş yüzde 44,05 oy oranıyla seçimi ikinci sırada tamamlamıştı.

AK Parti’nin Ardahan için seçim yenilensin talebi de YSK tarafından reddedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 hükümlünün kalan cezalarını kaldırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 hükümlünün kalan cezalarını kaldırdı

Ordu itirazına ret

Bu kapsamda, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle yaptığı itiraz reddedildi.

31 Mart'ta yapılan seçimlerde AK Parti'nin adayı Mehmet Hilmi Güler oyların yüzde 40,07'sini, İYİ Parti'nin adayı Enver Yılmaz ise oyların yüzde 36'sını almıştı.

Editör: Oğuzhan Arslan