APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili açılan davanın ilk duruşması, 1 Temmuz'da Sincan Cezaevi'nde başladı.

 Kamuoyunun büyük ilgiyle takip ettiği davanın ilk duruşması öncesi Ateş'in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. "Berrak suyu bulandırmaya, aklımızla alay etmeye kalkmasın" diyen Ateş, "İki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü." diye konuştu.

KİMSE BERRAK SUYU BULANDIRMAYA KALKMASIN

Ateş'in açıklamaları şu şekilde:

"Toplumsal huzurun anahtarını, en tabii hakkımızı, bütün insani haklarımızın güvencesini istiyoruz.

Özel: Bu konuda kusuru olan kim varsa cezalandırılacak Özel: Bu konuda kusuru olan kim varsa cezalandırılacak

Adalet istiyoruz, adalet!

Hiç kimse bu kadar delil varken cinayeti yalnızca kör bir kayıkçının gördüğüne ikna olmamızı;

Kendini suç işleme özgürlüğüne sahip seçkin kitle zanneden bir kalabalığın “Artık yasa dışı diye bir şey yok, çünkü bize yasa yok” dayatmasını kabullenmemizi beklemesin.

"Vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak"

Berrak suyu bulandırmaya, aklımızla alay etmeye kalkmasın.

Yarın iki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü.

Biliyorum ki ben vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak. Ne çocukluklarını ne de gençliklerini yaşayabilecekler.

Bizi bu mücadelede yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim."

Editör: Oğuzhan Arslan