APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Ankara ‘da bir araya gelen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz  sosyal medya platformu X’ten yaptığı paylaşımla görüşmeyi duyurdu. Özgür Özel ile fotoğraf çekilen Taha Hüseyin Karagöz paylaşımına, “Ankara’daki son durağım CHP lideri Sayın Özgür Özel oldu. Yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi. Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planlıyor. Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu.” notunu düştü.

NİKAH DAVETİYESİ BIRAKTI

Eleştirilerin ardından Halk TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Geçmişte televizyon programlarına katıldığım birisi. Dün de Ankara’da birçok siyasiye uğramış. Bana da Meclis’te uğradı. Nikah davetiyesi verdi. Meclis’te kapının önünde biz seni içeri almayız diyecek halimiz yok. Bu yerel seçim döneminde pek çok CHP’li belediye başkanını da yayınlarına aldı.” dedi.

Taha Hüseyin Karagöz ile görüşen Özgür Özel'den açıklama: Nikah davetiyesi bıraktı - Resim : 1

İYİ PARTİLİ TURHAN ÇÖMEZ İLE DE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamuya eleman alınmayacak diye bir şey söz konusu değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamuya eleman alınmayacak diye bir şey söz konusu değil

Taha Hüseyin Karagöz, İYİ Parti Grup Başkanvekili Turhan Çömez ile de buluştu. Görüşmede “Siyasi ortamı daha da yumuşatacak mesajların” geçtiğini belirten Karagöz, İYİ Parti’nin “Akşener’in kurucu genel başkan olarak deneyimlerinden yararlanacaklarını” belirtti.

Taha Hüseyin Karagöz ile görüşen Özgür Özel'den açıklama: Nikah davetiyesi bıraktı - Resim : 2

GÖRÜŞMEYE TEPKİLER 

CHP Genel Başkanı Özel’in ve İYİ Partili Çömez’in, Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesi bazı isimler tarafından tepkiyle karşılandı.

CHP lideri Özel’i eleştiren gazeteci Yılmaz Özdil, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Cumhuriyet AK Partisi” yorumunda bulundu. Gazeteci Ece Üner de “Erdoğan’ın kapı dışarı ettiği trolleri misafir etmek mi? Yumuşama ve yumuşakçalaşma arasındaki farkı biliyorlardır umarım…” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti cephesinden de benzer tepkiler yükseldi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Partimize, kurucu genel başkanımıza, bize çeşitli iftiralar atarak yalan haber yapmakta usta gazeteci görünümlü bir şahsı, ağzından akıttığı salyalarla yıllarca bizlere saldıran bir trolü Grup Başkanvekilliğinin ilk gününde makamda ağırlamak çok iyi bir fikirdi. Devamını niyaz ederiz!..” ifadelerini kullandı.

Taha Hüseyin Karagöz ile görüşen Özgür Özel'den açıklama: Nikah davetiyesi bıraktı - Resim : 3

FATİH ALTAYLI: “KİM BU GÖRÜŞMEYİ AYARLADIYSA HAİN ODUR”

Gazeteci Fatih Altaylı görüşmeyi Özel’in Karagöz’ü tanımadığını düşündüğünü söyleyerek eleştirdi. Altaylı şunları söyledi:

“Bu kişiyle CHP’nin genel başkanının görüşmesi gerçekten manasız olmuş. Bu tiplerle görüşülmez. Ben şundan eminim. Özgür Özel bu kişinin kim olduğunu bilmiyor. Ancak Özgür Bey’e tavsiyem şudur. Sen ‘Baba’ filmini izledin mi? Ben çok izledim, kitabını da defalarca okudum. Kitapta baba, ailenin intikam planını yapar ölmeden önce. Kendisini vuran ve oğlunun ülkeyi terk etmesine sebep olan olaylarla ilgili olarak intikam planı yapar. Bu da şöyledir; baba öldüğü gün cenaze töreni sırasında tetikçiler tüm onları temizleyecektir. Fakat burada en güç olan, aile içindeki hainleri bulmaktır. Kim hain? Baba ölmeden önce der ki oğluna ‘Sana ben ölmeden önce bize düşman olan karşı aileden birisiyle haber yollayacaklar ve barış teklifinde bulunacaklar, uzlaşma teklifinde bulunacaklar. Sana o haberi getiren kimse hain odur.”

Daha önce programına konuk olan Özgür Özel ile olan videosunu paylaşan Taha Hüseyin Karagöz, “Acaba kim. Allah akıl fikir versin” diyerek Fatih Altaylı’nın “tanımamıştır” sözüne yanıt verdi.

Taha Hüseyin Karagöz ile görüşen Özgür Özel'den açıklama: Nikah davetiyesi bıraktı - Resim : 4

TAHA HÜSEYİN KARAGÖZ’DEN AÇIKLAMA

Taha Hüseyin Karagöz yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Özgür Özel’le TBMM’deki 23 Nisan Resepsiyonu’nda karşılaştık. ‘Taha’cım nasılsın’ dedi, selamlaştık. ‘Bayramda notunu aldım, ameliyat geçirdiğim için dönemedim’ dedi. Ben de ‘bayramınızı kutlayıp tekrar hayırlı olsun demek için aramıştım’ dedim. O da ‘en kısa sürede görüşelim’ dedi. Ben de randevu talep ettim. Böyle gelişti.

Sayın Özel ile iki yıldır gazeteci-siyasetçi hukuku içinde görüşüyoruz. Özel, iktidara yakın medyaya çıkarılmazken biz görüşmüştük. Ben vatan, bayrak ve ezanla derdi olmayan herkesle görüşürüm. Özgür Bey Hamas’a ‘terör örgütü’ diyor, ben demiyorum. Pek çok kişi benim gazeteciliğimi eleştiriyor. Ben bu insanları gittiğim savaş noktalarında, deprem bölgelerinde görmedim.”

SÖZÜM KONUŞMAYI VE DİNLEMEYİ BİLENLERE

Diğer tepkilere de yanıt veren Taha Hüseyin Karagöz, X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yazılanları çizilenleri yeni yeni okuyorum;

Sabah AK Parti Genel Merkezi’nde başlayan temaslarım, İYİ Parti grubu ve CHP ile devam etti

Görüştüğüm tüm isimlerle her konuda anlaşamamakla birlikte asgari nezaketin korunduğu, samimiyetin hissedildiği atmosferde gerçekleşti

12 yıldır gazeteciyim. Savaşta, afette, hastalık bölgelerinde görev yaparken rastlamadığım kişilere, oturduğu yerden ahkam kesenlere hesap verecek durumda elbette değilim

Fonlardan, nefretten, çapsız ilişkilerden beslenenlere de öyle

Ancak kafa karışıklığına sebebiyet vermemek adına, tüm ev sahipleri ile gazeteci – politikacı diyaloğu içinde görüştüm, görüşüyorum, görüşeceğim

Şimdiye kadar hakaret, asılsız iddia ya da benzeri hiçbir dava lekesine bulaşmadım. Önceden olduğu gibi inandığım doğrular çerçevesinde bazen eleştirecek bazen destekleyeceğim

Elbette ikili hukukumu da, onların buna gösterdiği hassasiyeti göstererek koruyacağım

Yankı odalarında kalmak isteyenler, iletişimden kaçanlar ötede dursun

Sözüm konuşmayı ve dinlemeyi bilenlere

Tıpkı yapmaya çalıştığım şey gibi

Sevgilerle.”

Taha Hüseyin Karagöz ile görüşen Özgür Özel'den açıklama: Nikah davetiyesi bıraktı - Resim : 5

TAHA HÜSEYİN KARAGÖZ KİMDİR

Aslen Trabzonlu olan ve iktidara yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz daha önce birçok toplumsal olayda iktidarın yanında yer alırken, CHP‘yi de birçok defa hedef aldı.

Taha Hüseyin Karagöz, Aralık 2022’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eşi Dilek İmamoğlu’yla bir restoranda yemek yedikleri görüntüleri paylaşarak hedef gösterdi.

Karagöz, birçok defa “İBB’de teröristlerin çalıştığına” dair iddiaları ortaya atan isimler arasında yer aldı.

Editör: Oğuzhan Arslan