APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - İzmirli futbolseverler, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Avusturya ile oynadığı karşılaşmayı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin üç farklı noktasında kurduğu dev ekranlardan izledi. Binlerce İzmirli, zaferle sonuçlanan maçı heyecanla takip etti. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselen A Milli Takım'ın başarısı, meydanlarda şarkılar ve danslarla kutlandı.

İZMİR MEYDANLARINDA BULUŞMA

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’ndaki dördüncü maçında Avusturya ile karşı karşıya geldi. Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan maç, İzmirli futbolseverleri ekran başına topladı. Alsancak Gündoğdu Meydanı, Göztepe Denizatı Parkı ve Bostanlı Yasemin Kafe önünde kurulan dev ekranların karşısında toplanan yüzlerce taraftar, heyecanla milli takımı destekledi.

03.07.2024 27987483 31A2 4A09 Aca7 5Fbf04E6087E

TARAFTARLARIN HEYECANI

Çağdaş Güldiken adlı bir futbolsever, "Heyecanlıyız. Bir önceki hazırlık maçında Avusturya bizi 6-1 yenmişti ama bu sefer yeneceğimize inanıyorum. Büyükşehir'in kurduğu dev ekranların karşısında olmak çok güzel. Bu sıcak havada insanlar dışarıda bir araya gelip maçı izliyorlar, bu coşkuyu birlikte yaşıyorlar. Bu atmosferden dolayı çok mutluyuz" dedi.

Çiğli Belediyesi, ilçenin geleceğini vatandaşlarla  planlıyor Çiğli Belediyesi, ilçenin geleceğini vatandaşlarla planlıyor

Gürkan Gökmenoğlu, çocuğuyla birlikte maçı izlemeye gelerek, "Büyük bir heyecan var. Oğlumuzun da bu heyecanı İzmirlilerle birlikte yaşaması için buraya geldik. Kalabalıkla birlikte maçı izlemek çok keyifli. Belediyemizin bu tür çalışmaları yapması bizim için büyük şans. Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BÜYÜK COŞKU

Maçı A Milli Futbol Takımı, Merih Demiral'ın attığı gollerle 2-1 kazandı. Çeyrek finale yükselen millilerin coşkusuna İzmirli futbolseverler de katıldı. Binlerce kişi, ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla milli takımın başarısını dans ve şarkılarla kutladı. Futbolseverler bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek bu özel anı ölümsüzleştirdi.

Alsancak’ta maçı izleyen Cihan Timuçin Tofur ise "Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Sadece burada değil, Bostanlı'da, Göztepe'de de dev ekranlar kurmuşlar. Galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşamak, özellikle birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde çok önemliydi. Gerçekten çok gururluyum" dedi.

Editör: Oğuzhan Arslan