APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan,27 Nisan’da gerçekleştirilecek İYİ Parti Kongresi öncesinde önemli bir açıklamada bulundu. Genel Başkan Meral Akşener, 31 yerel seçimleri sonrasında alınan sonuçlar doğrultusunda kongre kararı almış ve aday olmayacağını açıklamıştı. Akşener’in kararının ardından İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Ankara Milletvekili Koray Aydın ve İYİ Parti Göç Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalın adaylığını duyurdu.

İZBB Başkanı Tugay Samsun’da Bandırma Vapuru’nu ziyaret etti İZBB Başkanı Tugay Samsun’da Bandırma Vapuru’nu ziyaret etti

İYİ Parti’de kongreye geri sayım sürerken İYİ Parti’nin İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan’dan Dervişoğlu’na destek açıklaması geldi.

Doğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Partimizin kurucu önderlerinden İYİ Parti Grup Başkan vekili ve İzmir Milletvekili Sn. Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti Genel Başkanlığına aday olmuştur. Cesur mücadele geçmişine, geniş gelecek vizyonuna, engin siyasi tecrübesine ve insani hasletlerine olan güvencimiz ile; Sn. Müsavat Dervişoğlu’nun bu görevi layığı veçhile ifa ve icra edeceğine yürekten inanıyoruz.

Hala Türk Milletinin iktidar umudu olan İYİ Partimizin bu hedefe, Sn. Müsavat Dervişoğlu liderliğinde başarı ile ulaşacağına olan inancımızı sizlerle paylaşmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik ve zor süreçte, Sn. Müsavat Dervişoğlu’nun; “Yaralarımızı birbirimize sarılarak saracağız ve birleştirici güç olacağız” yaklaşımını çok kıymetli buluyor, İzmir’in ruh ikliminde karşılığı olan Gönül seferberliği çağrısını ziyadesiyle önemsiyoruz.
 

ALIN TERİNİN ŞAHİTLERİYİZ

Tüm dava arkadaşlarımızı partimizin geleceğini önceleyerek bu gönül birlikteliğini yaşama geçirmeye ve ilk günkü heyecanla zorlukları müştereken aşma iradesini güçlendirmeye davet ediyorum. Biz Sn. Müsavat Dervişoğlu’nun İYİ Partinin kuruluş harcındaki emeğinin, mücadelesinin ve alın terinin şahitleriyiz.

SONUNA KADAR YANINDAYIZ
 

Emeğe saygının doğal bir gereği olarak; Ülkemiz, milletimiz ve partimizin geleceği için sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

KORAY AYDIN’A DA DESTEKLER VAR

Daha önce konuyla ilgili İYİ Parti İzmir’de birçok ilçe teşkilatı da görüşlerini paylaşmış; bazı ilçe teşkilatlarının Koray Aydın’a destek vereceği dikkati çekti.

Editör: Oğuzhan Arslan