APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısına katıldı.

Devlet Bahçeli, buradaki konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin gündemine İsrail’in Gazze saldırıları, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin ölümü ve Ankara Emniyeti’ndeki kumpas iddiaları vardı.

İran’da yaşanan Allah korusun Türkiye’de de yaşanabilir

İran’da yaşana helikopter kazasını değerlendiren Bahçeli, “İran’ın başına gelen felaketin Allah korusun ama Türkiye’de de yaşanılabileceğini düşünmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kazanın aydınlatılması zorunludur

Devlet Bahçeli, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin hayatını kaybetmesiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:REİSİ’Yİ VE BERABERİNDEKİ HEYETİ TAŞIYAN HELİKOPTERİN KAZA GEÇİRMESİ, HELİKOPTERDEKİ BULUNAN HERKESİN HAYATININ KAYBETMESİNE KÜRESEL VE BÖLGESEL TEDİRGİNLİĞİN ÜST SEVİYEYE TIRMANMASINA YOL AÇMIŞTIR. CUMHURBAŞKANI’NA VE DİĞER SİYASİ VE DEVLET İNSANLARINA ALLAH’TAN RAHMETLER NİYAZ EDİYORUM. İLK AÇIKLAMALARDAN ANLAŞILAN HELİKOPTERİN DAĞLIK ARAZİDE KAZA YAPTIĞI YÖNÜNDEDİR. KAZA MIDIR? YOKSA SABOTAJ MIDIR? BİLEMEM. İÇ YÜZÜNÜN EN KISA SÜREDE AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMASI VE ÜZERİNDEKİ SİS PERDESİNİN ARALANMASI BÖLGESEL BARIŞ VE HUZUR ADINA ZORUNLULUKTUR.

Uluslararası bağımsız soruşturma komisyonu kurulmalı

İSRAİL’İN İDDİA EDİLEN KAZADA ROLÜ, ABD’NİN NEREDE DURDUĞU MUTLAKA BERRAKLAŞTIRILMALIDIR. BUGÜN İRAN’IN BAŞINA GELEN FELAKETİN ALLAH KORUSUN AMA TÜRKİYE’DE DE YAŞANILABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMEK BİR VEHİM DEĞİL SUYU UYUTUP KENDİSİNİ AYIK TUTAN MİHRAKLARIN GERÇEK NİYETLERİNİ AZ ÇOK YORUMLAMIŞ OLMAMIZIN SONUCUDUR. ULUSLARARASI BAĞIMSIZ SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULMALI. FETÖ’CÜ HAİNLERİN, “ONLARIN REİSİNİ ALDIN, DİĞERLERİNİN DE REİSİNİ YANINA AL” SÖZLERİ AKLIMA, “İTLERİN DUASI KABUL OLSAYDI, GÖKTEN YAĞAN SADECE KEMİK OLURDU” SÖZÜNÜ GETİRDİ.

Siyasi Liderlerin bayram programları belli oldu Siyasi Liderlerin bayram programları belli oldu

Soykırımcıların kaçışı ya da kurtuluşu yoktur

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:BİR ZAMANLAR HER ADIMINI AYRI BİR HAYAL AYRI BİR HEDEFLE ATTIĞIMIZ COĞRAFYALAR, BUGÜNLERDE KABUS SENARYOLARININ TATBİK VE TAHLİM SAHASIDIR. GAZZE’DE MASUMLARIN KANI HALA DÖKÜLMEKTEDİR. MODERN DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE ÇOĞUNLUĞU KADIN VE ÇOCUK OLMAK ÜZERE SAYILARI 35 BİNİ AŞAN SİVİL VE MASUM FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZ SOYKIRIM SUÇUNUN KURBANI OLMUŞTUR. UCM BAŞSAVCISININ, İSRAİL BAŞBAKANI VE SAVUNMA BAKANI’NI İNSANLIK SUÇLARI NEDENİYLE YAKALAMA KARARI MÜRACAATINDA BULUNMASI CANİLER İÇİN ÇEMBERİN DARALDIĞINI GÖSTERMESİNİN YANI SIRA ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR. SOYKIRIMCILARIN KAÇIŞI YA DA KURTULUŞU YOKTUR.

Küresel vicdan İsrail’e karşı baskısını artırmalıdır

NETANYAHU’NUN GÜVENDİĞİ DAĞLARA KAR YAĞMAKTADIR. GAZZE MESELESİ TÜRKİYE’NİN DE MESELESİDİR. GAZZE DÜŞERSE, MİLLİ GÜVENLİK TEHDİTLER KATLANACAKTIR. KÜRESEL VİCDAN İSRAİL’E KARŞI BASKISINI ARTIRMALIDIR. ULUSLARARASI TOPLUM VE KURULUŞLAR ATEŞKES ORTAMININ TESİRİ KONUSUNDA ARALIKSIZ DEVREDE OLMALIDIR. DURDURULMASI GEREKEN TERÖR DEVLETİ İSRAİL’DİR. SUSTURULMASI GEREKEN SİYONİST İLKELLİKTİR. İSRAİL HÜKÜMETİNDE VE TOPLUMUNDA BİR YARILMA SÖZ KONUSUDUR. SÖMÜRGECİLERİN KARA KUTUSU BÖLÜCÜ MİHRAKLARDIR. ANADOLU COĞRAFYASI VADEDİLMİŞ TOPRAK DEĞİL, TÜRK MİLLETİ’NİN VARLIK HÜKMÜDÜR. BEDELİ ŞEHİT KANLARI İLE ÖDENMİŞTİR.

Gazze’ye baktığımızda 400 yıllık anılarımızı görüyoruz

BU KAPSAMDA ÇIKARACAĞIMIZ SONUÇ ŞUDUR. ŞAYET EN KÜÇÜK İHMAL GÖSTERİLİRSE BUNUN SONUÇLARININ AĞIR OLACAĞINI TARİHSEL TECRÜBELER BELGELEMEKTEDİR. GAZZE’YE BAKTIĞIMIZDA 400 YILLIK ANILARIMIZI GÖRÜYORUZ. GAZZE’YE BAKTIĞIMIZ İŞGALİ, İSTİLAYI, OYUNLARLA ELİMİZDEN ÇEKİLİNİP ALINAN MAHZUN BİR ŞEHRİN HÜZNÜNE ŞAHİT OLUYORUZ. FİLİSTİN DAVASINDA TARAFSIZ KALMAK MİLLİ VE NAMUSLU BİR SİYASET TERCİHİ OLAMAZ. GAZZE’DE BARIŞ VE HUZURUN SAĞLANMASI 1967 SINIRLARI ÇEVRESİNDE BİR FİLİSTİN DEVLETİNİN KURULMASI BİR YANDAN ORTADOĞU’YU BİR YANDAN TÜRKİYE’Yİ RAHATLATACAKTIR. ÇEKİLDİĞİMİZ TOPRAKLARDA MAANEN VE FİKREN SONUNA KADAR VARIZ. İLAHİ ADALETİN TECELLİSİNE HEP BİRLİKTE ŞAHİTLİK EDECEĞİZ.

Irak ziyaretiÇEVREMİZDE BİRBİRİYLE İÇ İÇE GEÇEN OLAYLAR BULUNMAKTADIR. TÜRKİYE’NİN FİLİSTİN MESELESİNDE GÖSTERDİĞİ DUYARLILIK, CUMHURBAŞKANIMIZIN IRAK ZİYARETİYLE SOMUTLAŞAN VE İKİ ÜLKE ARASINDA SİYASİ VE TİCARİ KÖPRÜ OLACAK GENİŞ İMKAN VE KAZANIMLARIDIR.

6-8 Ekim davası kararları

6-8 EKİM 2014’TE 37 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇAN İSYANIN AZILI FAİLLERİNİN HÜKÜM ALMALARI, HUKUK DEVLETİNİN GEREĞİDİR. İŞLENMİŞ BİR SUÇ KİMSENİN YANINA KALMAYACAKTIR. BU ÜLKENİN HAVASINI SOLUYUP EKMEĞİNİ YİYENLER İHANETLERİNİN HUKUKİ FATURASINA DA KATLANMALIDIR. ANAYASA MAHKEMESİ, HDP’NİN KAPATMA DAVASINI NİÇİN SÜRÜNCEMEDE BIRAKMAKTADIR. HDP BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN KAPATILACAKTIR? DEM’İN TÜRKİYE’YE KASTETMESİNİN HESABI NE ZAMAN SORULACAKTIR? BAY ZÜHTÜ’NÜN GİTMESİNDEN SONRA AYM’NİN ELİNİ TUTAN SANIYORUM KALMAMIŞTIR. O HALDE BU İŞ BİTMELİDİR.

HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır

HDP VE DEVAMI SÖZDE PARTİ KAPATILMALIDIR. DEM EŞ BAŞKANLARI MAHKEME KARARINI TANIMADIKLARINI AÇIKLIYORLAR. 42 YIL CEZA ALAN TERÖRİST DEMİRTAŞ DA BİR ARA SİZİN GİBİ ATIP TUTUYORDU. DEVLETİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMA AMACINDA OLANLARIN HEPSİNE SIRA İNŞALLAH GELECEK. MENFUR EMELLERİN SONU YOKTUR. 16 YAŞINDAKİ EVLADIMIZ YASİN BÖRÜ’YÜ VE NİCE MASUM İNSANIMIZI KATLEDENLERE, AYAKLANMA ÇAĞRISI YAPANLARA SAHİP ÇIKANLAR AYNI SUÇUN TARAFINDADIR.

Emniyetteki kumpas iddiaları

EMNİYET VE YARGI İÇİNE YUVALANMIŞ FETÖ BENZERİ OLUŞUMLARIN KUMPAS HAZIRLIKLARI DEŞİFRE EDİLEREK ALAYI BİRDEN YAKAYI ELE VERMİŞTİR. GÖRÜNEN KISIM KADAR GÖRÜNMEYEN KAMUFLE FİGÜRANLARIN OLDUĞUNU DA GÖZ ÖNÜNE ALIP DEVLETE SIZMA İHTİMALİNİ DEĞERLENDİRMEK LAZIMDIR. MESELE KABA ŞEKİL VERMEKTİR. MESELE ZAMANIN AKIŞINA KAPILMAK DEĞİL, İSTİKAMET ÇİZMEKTİR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DE BU KUDRETTEDİR.

Özgür Bey’e soruyorum. İmralı’daki caninin serbest bırakılmasını istiyor musunuz

CHP YÖNETİMİNİN 6-8 EKİM OLAYLARIYLA İLGİLİ MAHKEME KARARINA ‘SİYASİ’ DEMESİ REZALETİN TA KENDİSİDİR. TÜRKİYE’Yİ CUMHURBAŞKANIMIZIN DEĞİL DE BAŞKALARININ YÖNETTİĞİNİ İDDİA EDEN ÖZGÜR BEY’E SORUYORUM. İMRALI’DAKİ CANİNİN SERBEST BIRAKILMASINI İSTİYOR MUSUNUZ? CEZALAR HUKUKSUZ İSE SİZE GÖRE HUKUK NEDİR SİYASİ PARTİLER DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ ORGANLARIDIR. PARTİLERİN FAALİYETLERİ VE KARARLARI ANAYASA’DAKİ AMİR HÜKÜMLERE AYKIRI OLAMAYACAKTIR. SUÇ VE SUÇLUYU ÖVMEK SİYASETİN DEĞİL DOĞRUDAN DOĞRUYA HUKUKUN KONUSUDUR. DÜŞMANA MEZE OLMAKTAN RAHATSIZLIK DUYMAYAN PARTİLERE DEMOKRASİDE YER OLMAMALIDIR.

Editör: Oğuzhan Arslan