APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Belek Turizm Merkezi'nde bulunan bir otelde gerçekleştirilen kongreye yurt içinden ve dışından 836 enfeksiyon hastalıkları asistanı, uzmanı ve öğretim üyesi katıldı.

Katılımcılar arasında Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Kaygusuz ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın da yer aldı.

Siyasi Liderlerin bayram programları belli oldu Siyasi Liderlerin bayram programları belli oldu

Kongrede Avrupa Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) ve EKMUD ortaklığında “Sepsis ve Bağışıklığı Baskılanmış Bireylerde Günümüzde Yaşanan Zorluklar” başlıklı bir mezuniyet sonrası eğitim kursunun yanı sıra  HIV tanı ve tedavisi, viral hepatit yönetimi, febril nötropeni, bilimsel makale hazırlama gibi farklı konularda kurslar da düzenlenecek.

Kongreye ilişkin konuşan Türkiye EKMUD Genel Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu, “Enfeksiyonla Mücadelede El Ele” sloganıyla yoğun bakım enfeksiyonları, antibiyotik direnci, diyabetik ayak enfeksiyonları, HIV, Hepatit B ve C, erişkin aşılaması, tüberküloz, yaşlılarda görülen enfeksiyonlar ve enfeksiyon hastalıklarında yapay zekanın yeri gibi çok sayıda konunun ele alınacağını söyledi.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanlık alanında yaşanan sorunların da tartışılacağı kongre, katılımcılarına bilgilerin güncellenmesi ve tecrübe paylaşımını da sağlayacak.

Editör: Oğuzhan Arslan