Başkan Sengel  belediye emekçileriyle bayramlaştı Başkan Sengel belediye emekçileriyle bayramlaştı

APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Mevcut Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Adana aday Zeydan Karalar, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazandıklarını söyleyerek, "Kazanıp, 5 yıl hizmet yaptığım bir yerde tekrar kazanamasaydım suçlu bendim. Adana’yı yeniden bölgenin incisi, öncüsü ve lideri yapmak için çalışacağız" diye konuştu.

Karalar, Seyhan ilçesindeki seçim ofisinde açıklamalarda bulundu. Karalar, kesin olmayan sonuçlara göre 10 puan farkla seçimi kazandıklarını söyledi. 

Adana halkını sevindirdiğim için olağanüstü mutluyum

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde kesin olmayan sonuçlara göre önde olduklarını belirten Karalar, "Kazanıp, 5 yıl hizmet yaptığım bir yerde tekrar kazanamasaydım, suçlu bendim. Seyhan’dan sonra halkımız bizi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı. Bu seçimde de ittifak olmadan 10 puan farkla seçimi kazanmak çok önemli. Mevcut ilçelerimize birkaç ilçe daha ekliyoruz. Yüreğir’de sandıkların yüzde 65’i sayıldı. Yüzde 3,5- 4 puan orada öndeyiz. Tufanbeyli, Yumurtalık, Karataş, İmamoğlu ve Aladağ’ı kazandık. Pozantı'da müthiş bir çekişme var. İtirazlar olur. Adana’da son durum böyle. Sokaklar dolu, bizim halkımız böyle önde bitirmemizi bekliyordu. Adana halkını sevindirdiğim için olağanüstü mutluyum" dedi.

Bizler olduğumuz sürece Adana’da manipülasyon olmaz

Adana halkına teşekkür konuşmasını, Büyükşehir Belediyesi binasında yapacağını kaydeden Karalar, "Biz imzalı tutanaklarla konuşuyoruz. Bizler olduğumuz sürece zaten Adana’da bir manipülasyon söz konusu olmaz. Bunu yapmaya teşebbüs eden de olmaz. En büyük başarımız, sandıktaki imzalı tutanakları almak. Bu da bizim ödülümüz. Örgütümüze buradan çok teşekkür ediyorum. Muhtemelen saat 23.00’ten sonra bir konuşma yapacağız" diye konuştu.

Adana hafife alınacak bir il değil

Adana’yı yeniden bölgenin en önemli ili yapmak için çalışacağını belirten Karalar, "Özellikle ulusal televizyonlarda İstanbul, Ankara ve İzmir önde diye haberler var. Onlar da bizim gözbebeğimiz ancak Adana, Bursa, Aydın, Antalya ve daha birçok ilde CHP önde. Adana nüfus olarak 4’üncü il olmayabilir ama iddiam odur ki Adana’yı tekrar bölgenin incisi, öncüsü ve lideri yapmak için çalışacağız. Haber kanallarında hava raporu okunurken, 4’üncü il olarak Adana sayılırdı. Onu da tekrardan gündeme getireceğiz. Adana hafife alınacak bir il değildir" dedi.

Editör: Oğuzhan Arslan