APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Eski Survivor  yarışmacıları Sahra Işık ve Damla Can'ın çakarlı araçlar gezilerini paylaştıkları video tepkilere neden olmuştu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili sosyal medya  hesabından "Gereği yapıldı-18" başlığıyla yaptığı açıklamada, bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesine ilişkin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan görüntülere dair sivil trafik ekiplerinin çalışma yaptığını belirtti.

Aylin Coşkun'dan yeni klip Aylin Coşkun'dan yeni klip

Trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz

Çalışma kapsamında araç sürücüsünün, ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığının tespit edilerek yakalandığı bilgisini veren Yerlikaya, şunları kaydetti:

Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasında ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usulsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz.

Editör: Oğuzhan Arslan