APS HABER / PINAR ETCİ - Geçen sezon Fenerbahçe'de harikalar yaratan milli yıldız Arda Güler, sezon başı Real Madrid'e transfer oldu. Genç futbolcu, yaşadığı sakatlık sebebiyle yeni takımında henüz resmi maça çıkamadı. Son olarak tekrardan sakatlanan Arda Güler, yaklaşık 1 ay daha sahalarda uzak kalacağı ifade ediliyor. İspanya'nın önde gelen gazetelerinden olan Marca, milli futbolcu hakkında dikkat çeken itiraflarda bulundu.

'HALA ONU RAHATSIZ EDİYOR'

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, "Arda Güler geçen sezon bir sakatlık geçirdi ve onu başarıyla atlattı. Ama böyle bir sakatlık geçirdiğinizde, bu küçük sorunları yaşıyorsunuz. Arda Güler hala büyük bir yetenek. Bu yaşadıkları önemsiz. Harika bir geleceği olacak. Maalesef sakatlığı Braga maçından önce oldu. Hala onu rahatsız ediyor ama ciddi bir şey değil... Açıkçası mutsuz çünkü oynamak istiyor" dedi.

KULÜP DOKTORU KOVULDU

Marca'nın özel haberine göre Real Madrid, Arda Güler'in tekrarlayan sakatlıkları sonrası baş sağlık görevlisi Niko Mihic'in görevine son verdi. Sadece Arda Güler'in durumu değil, aynı zamanda geçen yıldan bu yana yaşanan sakatlıklar (Benzema, Alaba ve Ceballos) sonucu tedavi süreçleri için kulüp içerisinde tartışmalar yaşandı ve bu olaylar kulüp yönetimine kadar uzandı. Sonucunda Real Madrid yönetimi, Mihic ile yollarını ayırma kararı aldı.

2 KEZ KADROYA GİRDİ FAKAT OYNAMADI

Arda Güler, bu sezon 2 kez geniş kadroya alındı. Biri Şampiyonlar Ligi, diğeri ise La Liga maçında yedekte olan genç futbolcu, söz konusu müsabakalarda oyuna girmedi.

'GÜLER'İN DÖNÜŞÜ İÇİN TARİH VE BASKI YOK'

İspanyol basınından Marca, Arda Güler'in sakatlığını kaleme aldı. İşte milli yıldız hakkında gelen itiraflar:

"Real Madrid'de liderler ve koçlar nettir. İlk mesele insandır ve bunun için tüm baskıyı üzerlerinden atmak, takvime bakmak yerine soruna bakmak isterler.

İki kez, her şey Türk oyuncu için bir çıkışa işaret ediyor gibi görünürken, her şey altüst oldu ama başta koçun kendisi olmak üzere kulüp, durumun tırmanmasını ve futbol eksikliğinin ona zarar vermesini önlemek için çalışıyor.

Öncelik, sportif bir referans olabileceğine dair büyük umutlar beslenen 18 yaşındaki bir genci kurtarmak. Şu anda parola net. Tarih yok, olası bir çıkış için tarih belirlemek yok. Böyle bir şey yok. Şimdi önemli olan neyin yanlış gittiğini arayıp bulmak ve Carlo Ancelotti'nin genç oyuncunun ruh halinden bahsederken söylediği gibi, genç oyuncunun depresyona girmesini önlemek.

İtalyan teknik adam, forvet oyuncusuyla mümkün olduğunca çok ilgilenmek isteyen ilk kişi oldu. Hatta geçtiğimiz Çarşamba günü, Türk forvetin olası probleminin daha fazla konuşulmasını önlemek ve Santiago Bernabeu'nun nasıl bir yer olduğunu test edip özümsemesine izin vermek için bir teselli olarak yedek kulübesindeki yerini aldı. Soyunma odasında tekrar sakatlandığını biliyorlardı ama herkes onun yanındaydı. Maçın sonunda bile Ancelotti oyuncuya yaklaşarak sahnenin hala orada olacağını, onu bekleyeceğini ve şu anda acele etmesi gereken son şeyin bu olduğunu anlatmaya çalıştı.

'AYRICALIKLI BİR OYUNCU'

Türk'e olan güven tam ve mutlak. Ayrıcalıklı bir oyuncu olarak görülüyor ama vücudu hala eğitimde. Reçete açık: sıfır baskı ve dünyadaki tüm huzur. Geri sayım 2024'te başlıyor.

(Fanatik)

Editör: Pınar ETCİ