APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gaziantep halk buluşmasındaki konuşmasında “Gaziantep’i geçmişteki gibi cumhuriyetçilerin kalesi yapacağız. Bu süreçte büyük bir heyecan ve umut dalgası var. Gencecik adaylarımızla, birbirinden kıymetli adaylarımızla birlikte Gaziantep’te seçime büyük bir iddia koyuyoruz” dedi.

Özel, emeklilerin keyfinin yerinde olmadığını dile getirdi, “Emekliler, Tayyip Bey’e bir el sallayın, daha iyi. Eğer sizi görmezse, bundan sonra yapacak bir şey yok. Bizden buraya kadar. Elveda. Hoşça kal. Bugün demiş ki ben vaktiyle size şunu yaptım, bunu yaptım. Ne yaptığın ortada. Aramıza başkasını sokmayın diyor. Tayyip Bey ben seninle emeklinin arasında değilim, ben emeklinin yanındayım, arkasındayım” diye konuştu.

Gaziantep’teki işsizlik sorununa değinen Özel, “Gaziantep’teki iki gençten biri işsiz. Çok büyük sıkıntı yaşanıyor. Tabii bu işsizliğin önemli sebeplerinden bir tanesi tekstil sektöründe yaşananlar. Tayyip Erdoğan bu ülkede ekonomiyi ben bilirim dediği için faiz sonuç değil sebeptir dediği için, bütün dünya faizleri yükseltirken, inadına faiz düşürüp enflasyonu artırdığı, herkes dövize yöneldiği için öyle bir noktadayız ki garibanlar için döviz çok pahalı, hayat pahalı ama ihracatçı için de döviz çok ucuz” dedi.

“Bu kadar unutulan bir memleket görmedim”

Daha sonra Kilis’te konuşan Özel, Kilis’in unutulduğunu vurguladı ve şöyle dedi:

“Kilis’e yapılan bu kadar haksızlığa dayanamadım da geldim. Geçmişte de geldim, gezdim. Esnaf odalarına gittim. Ziraat odası başkanımıza gittim, bütün esnafı ve sizleri gördüm. Bu kadar sahipsiz memleket görmedim. Seçilip memleketini bu kadar unutanları görmedim. Ben bu kadar hizmetsiz, mahzun, garip bırakılmış bir memleket görmedim. Kilis’in iyi insanlarından, haramdan ve yalandan korkan muhafazakar demokratlarından, milliyetçi demokratlarından ve tüm Kilis’ten Hakan kardeşime çok kuvvetli bir destek bekliyorum.”

Editör: Oğuzhan Arslan