APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN- İzmir Foça’daki mitingde konuşan Özel, şunları söyledi:

Bakan Yerlikaya’dan Mardin ve Diyarbakır açıklaması Bakan Yerlikaya’dan Mardin ve Diyarbakır açıklaması

İzmir’de rozeti çıkararak, bıyığı incelterek, genel başkanlarının fotoğrafını asmayarak bir yarışa girişenler var. İzmir’in bütün gençlerini bu tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Getirdikleri aday, geçmişte alkol yasası görüşülürken gece 10’dan sonra alkol satılmamasını ‘8’den sonra olsa ne olur, hiç satılmasa ne olur’ diyen aday, şimdi gelmiş şimdi içkili mekanları geziyor, ‘Gelirsek karışmayız’ diye.

Bu adayı buraya yollayan Recep Tayyip Erdoğan değil mi? Boğaziçi’nde ne yapıyorlar gençler? OHAL sırasında kanunu değiştirdi, rektör atama yetkisini kendisine aldı. Vali atar gibi rektör atıyor. Atadığı rektör Boğaziçi’ne geldi, neler yaptı gördünüz. Öğrenciler tepki gösterdi, topladı hepsini içeri attı. Dört tanesi aylarca kaldı. Dördünün de yanına gittim. Dördünün de ailesiyle hala görüşüyorum ama üç tanesi şimdi yurtdışında.

‘Dünyanın en özgür üniversitelerinden birini açık hava cezaevine çevirdiler’

Boğaziçi’ne geldiklerinden beri öğrenci kulüplerini kapattılar, sergileri yasakladılar, konserleri yasakladılar. Öğrencilerin ne yiyip, ne içtiklerini kadar karıştılar. Mezunları kampüse sokmuyorlar, eski öğretim görevlilerini kampüse sokmuyorlar. Dünyanın en özgür üniversitelerinden birini açık hava cezaevine çevirdiler.

Boğaziçi’ndeki rektörü kim atadıysa Hamza Dağ’ı da o atadı arkadaşlar. İzmir’e kayyum atamaya çalışıyor. Buna İzmir geçit vermeyecek.

Editör: Oğuzhan Arslan