APS HABER / OĞZUHAN ARSLAN - EURO 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası) hazırlıkları kapsamında Türkiye, Macaristan’a konuk oldu. Puskas Stadyumu'nda oynanan maçı ev sahibi takım 1-0 kazandı. Macaristan'ın golünü 48. dakikada penaltıdan Szoboszlai attı.Macaristan'ın yenilmezlik serisi 12 maça çıktı.

Maç sonu A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

"Çok pozisyon ürettik, sadece gol atamadık"

İlk olarak maçı yorumlayan Montella, "Taktiksel anlamda zorluk derecesi yüksek bir maçtı. İlk yarıda da ikinci yarıda da plana sadık kalarak maçtan kopmadık. Bir pozisyon icabında penaltı oldu ve kaybetti. Çok pozisyon ürettik, sadece gol atamadık. Genel olarak memnunum performanstan." dedi.

"Maçın hakkı bu değildi"

Altınordu firsat kaçırdı Altınordu firsat kaçırdı

Oyuncuların plana sadık kaldıklarını vurgulayan Montella, "İlk yarıda da 2-3 net pozisyonumuz var. Son paslarda sıkıntı çektik. Çocukları tebrik etmek gerek. Plana sadık kalarak gösterdikleri karakterle ortada pozitif bir mesaj var. Maçın hakkı bu değildi." dedi. 

"Kapılarımız herkese açık"

"Net bir golcü arayışı var mı? Enes Ünal hakkında düşünceleri neler?" sorusunu da cevaplayan Montella, şu ifadeleri kullandı:

"Kapılarımız herkese açık. Milli Takım'dan üstün herhangi bir futbol oynanmıyor dünyada. Ona göre seçimler yapmanız gerekiyor. Rossi'ye teşekkür ederim. Onlar da çok iyi bir takım. Biz en iyisini yapmak zorundayız. En iyisini yapmak için mücadele edeceğiz"

"Sadece o pozisyondan dolayı kaybetti"

Çok fazla da gol kaçırdıklarını ifade eden Montella, "Galler maçına nazanaran çok daha iyi sahada duran bir takımımız vardı. Çok tempolu geçen iyi bir test oldu. Maçın çözümü sadece gelişi güzel kötü bir pozisyondan doğdu. Sadece o pozisyondan dolayı kaybettik. Çok fazla da gol kaçırdık. En önemlisi oraya gelip o pozisyonları bulabilmek. Sonrasında değerlendirmek de lazım." dedi.

"Çok muazzam bir futbolcudan bahsediyoruz"

Hakan Çalhanoğlu'nun Inter'deki rolünde kullanılması hakkında da konuşan Montella, "Çok olgun bir futbolcu. Ne zaman hızlandırması gerektiğini ne zaman yavaşlatması gerektiğini bildiğini gösterdi. Bir eleştiri gelirse zaten ben de bir şeyleri anlayamadığımı söylerim. Çok muazzam bir futbolcudan bahsediyoruz." dedi.

Editör: Oğuzhan Arslan