APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN- Sabahın erken saatlerinde Alaçatı Sağlık Ocağı'nı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, sağlık hizmetlerinin yerel halk tarafından nasıl karşılandığını ve sağlık alanındaki ihtiyaçları değerlendirdi.

Ardından, Alaçatı'daki esnafı ziyaret ederek bireysel işletmelerin ve toplu ticaretin durumu hakkında bilgi aldı. Esnafla yaptığı görüşmelerde, ekonomik zorluklar ve işletmelerin karşılaştığı güçlükler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Akşam saatlerinde, Reisdere Pazaryeri'nde düzenlenen iftar yemeğine katılarak mahalle sakinleriyle bir araya gelen Denizli, vatandaşlar ile sohbet edip, görüşlerini ve taleplerini dinledi.

Günün sonunda, Ovacık Mahallesi'nde Muhtarlık Önü'nde düzenlenen Ovacık Mahalle Buluşması'na katılan Başkan Adayı Denizli, mahalle sakinleriyle samimi bir şekilde sohbet etti. Vatandaşların mahalledeki sorunları ve beklentileri hakkında bilgi topladı ve onlara projelerini anlattı.

ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Miting sırasında kendisine seslenen çocuklara ithafen bazı söylemlerde bulunan Lal Denizli, çocukların geleceği ve yaşam şartlarını düşündüğünü vurgulayarak, düşüncelerini "İyi ki varsınız çocuklar! Sizin için en güzel dönemi başlatacağız. Sizler için çalışacağız, sizler bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamayın diye buradayız’’ şeklinde dile getirdi.

KENDİ ÖZ ÜRETİMİMİZ İÇİN TARIM DESTEKLERİMİZ OLACAK, TARIM KAZANACAK

Halkın desteği ve umudunu güçlü bir şekilde hissettiğini ve bu umuttan güç aldığını dile getiren Lal Denizli, sizlerin umudu Çeşme’ye kazandıracak olan umuttur diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bizler aslında yatırım almış bölgeler olsak da henüz hak ettiğimiz seviyede değiliz. Sizlerin umudu ve çalışmalarımız ile Çeşme’yi hak ettiği yere taşıyacağız. Ovacık, tarımla bütünleşmiş ve tarihi boyunca verimli toprakları ile var olmuş bir bölgemizdir. Ama artan gübre fiyatları, elektrik, su vb. faktörler bu durumu yavaşlatıyor. Ovacık’taki kıymetli küçük üreticilerimiz için, kendi öz üretimimizle beslenmemizde çocuklarımızın yabancı kaynaklı üretimleri tüketmemesi adına tarım desteklerimiz olacak.’’

SORUNLARI YOK SAYMAK ONLARIN OLMADIĞI ANLAMINA GELMEZ

Kadınlarla, erkeklerle, gençlerle ve çocuklarla olmak üzere toplumun her kesimiyle görüştüğünü ve sorunları ayrı ayrı tespit ettiğini belirten Başkan Adayı Denizli: ‘’Her birinizle görüştüm, hepinizin farklı beklentileri var. İşte biz tam bu yüzden tüm beklentileri karşılamaya geliyoruz. Hepinize tutamayacağım sözleri asla vermeyeceğimi söyledim. Şimdi söylüyorum ki Ovacık’ın tüm alt yapı sorunlarını Sayın Cemil Tugay ile birlikte çözeceğiz. Bu benim size en büyük sözüm olsun" diye konuştu.

Editör: Oğuzhan Arslan