APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler, Karşıyaka’nın bağımsızlık ruhu ve Atatürk sevgisiyle dolu tarihine saygı duruşunda bulunmak amacıyla başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü ve diğer katılımcılar, Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’na karanfiller bırakarak, Atatürk’ün mirasına olan derin bağlılıklarını gösterdiler.

8-6

İzmirliler, 15 Temmuz için Konak Meydanı'nda tek yürek oldu İzmirliler, 15 Temmuz için Konak Meydanı'nda tek yürek oldu

KAF KAF SESLERİYLE DOLU DAKİKALAR

Atatürk’ün Karşıyaka’ya yaptığı tarihi ziyaret, Latife Hanım Köşkü bahçesinde Karşıyaka Belediye Tiyatrosu tarafından canlandırıldı. Belediye Orkestrası’nın seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği eserlere katılım, etkinliğe coşkulu bir atmosfer kattı ve Kaf Kaf sesleriyle dolu dakikalar yaşandı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, etkinliklerde yaptığı konuşmada, Karşıyaka’nın Atatürk’ün göz bebeği olduğunu ve bu bağın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Karşıyaka, Atatürk’ün bize bıraktığı eşsiz mirasla onurlandı. Göğsümüzü gere gere söyleyebiliriz ki, Karşıyaka, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kentidir!” dedi.

1-176

Başkan Eşki’den belediye eğitmenlerini sevindiren kararBaşkan Eşki’den belediye eğitmenlerini sevindiren karar

AYHAN ÖZGEN'İN ADINI YAŞATMAK SPOR KÜLTÜRÜNE BÜYÜK KATKIDIR

Ayhan Öngen Parkı’na isminin verilmesi töreninde konuşan Ünsal, “Ayhan Öngen, Karşıyaka için bir sporcu olmanın ötesinde, yokluk zamanlarında gösterdiği özveriyle ve ulusal şampiyonalarda ülkemizi temsil eden bir sporcudur. Onun adını yaşatmak, Karşıyaka’nın spor kültürüne büyük bir katkıdır” şeklinde konuştu.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü ise düzenlenen etkinlikler için Başkan Ünsal’a teşekkür ederek, “Bugün burada Karşıyaka’nın tarihini yaşamak ve Atatürk’le başlamak büyük bir onur. Bu birliktelikle, Karşıyaka’nın geleceği için güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Editör: Oğuzhan Arslan