APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü aracılığıyla çeşitli hizmetler sunuyor. Evde Sağlık Destek Merkezi (ESDEM) ile ev ziyaretleri yaparak ücretsiz sağlık danışmanlığı ve hasta bakım eğitimleri veriliyor. Ayrıca ana hizmet binası ve Çamlık'taki merkezde poliklinik hizmetleri sunuluyor.

KKTC İzmir Başkonsolosu İnanıroğlu'ndan, Cemil Tugay'a ziyaret KKTC İzmir Başkonsolosu İnanıroğlu'ndan, Cemil Tugay'a ziyaret

Hasta nakil ambulansı ile hastaların ev ile hastane arasındaki ulaşımı kolaylaştırılırken, Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde koruyucu hekimlik ve eğitim hizmetleri veriliyor. Karşıyaka Belediyesi ayrıca kreş ve anaokullarında ağız ve diş sağlığı taramaları düzenliyor ve temel ilk yardım eğitimleri ile halkı hastalıklar konusunda bilinçlendiriyor.

Başkan Ünsal, "Odak noktamız insan. Erişilebilir ve kaliteli sağlık hizmetleriyle toplumumuzu güçlendirmeyi amaçlıyoruz. İyi günlerde ve zor zamanlarda hep birlikte olacağız, dayanışma içinde güçleneceğiz" şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan Arslan