APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Bostancı yan yolda saat 15.00 sıralarında bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü, ismi öğrenilemeyen motosikletli iki kişi tarafından kesilmişti.

Üsküdar Belediyesi'nden Hilmi Türkmen'in 'gayrimenkul satışı' iddialarına cavap Üsküdar Belediyesi'nden Hilmi Türkmen'in 'gayrimenkul satışı' iddialarına cavap

Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans  şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları, “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istemişti.

Yakalandılar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaşanan olayla ilgili bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda ambulansı durduran magandaların yakalandığı açıklandı.

"Gereği yapıldı" başlığıyla yapılan paylaşımda Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

Sayın Bakanım,
Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır.

Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz.

Editör: Oğuzhan Arslan