APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Fenerbahçe, İsmail Kartal sonrası teknik direktörlük görevine Jose Mourinho'yu getirdi. Sarı lacivertlilerde başkan Ali Koç ve Mario Branco, Jose Mourinho ile bugün Londra'dan İstanbul'a geldi.
Fenerbahçe, Portekizli teknik direktör için Ülker Stadyumu'nda imza töreni düzenledi. Mourinho, Fenerbahçe’nin kuruluş tarihi olan 1907 tarihi nedeniyle saat 19.07’de imzayı attı. Böylece Fenerbahçe, 2+1 yıllığına Portekizli teknik adama emanet olacak.

Koç'tan Mourinho'ya övgü

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, imza töreninde konuştu. Koç, ''Dünya markası olmuş bir teknik direktörümüz var. Bugün attığımız imza yer almayı hedeflediğimiz kulvarların müjdecisidir. Başka liglerdeki 'winner hoca' unvanını burada da gösterecektir. Devre arası ve maç sonrası yaptığı yorumlarla hem ülkemizin hem de Fenerbahçemizin daha memleketimize gelmeden olağanüstü tanıtıımını yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Bu imza ile hocamızı teknik direktör kimliği kadar hatta daha fazlasıyla Fenerbaçe'nin tüm dikkatleri üzerine çekecek bir yansıma gücü olarak gösterecektir. Milyonlarca Fenerbahçeliye hizmet etmek böyle olmalıdır. Evet zaten hali hazırda çok kuvvetli kadromuz var. İnşallah hepsini muhafaza edeceğiz. Üstüne de koyacağız. Zaten bu senenin de gerçek şampiyonu biziz. Sezonu beklemek hepimiz için zor. İçimiz içimize sığmıyor. Heyecanımız umudumuz sonsuz. fenerbahçe'nin önü açık olsun'' sözlerini kaydetti.

Almanya'dan farklı açış Almanya'dan farklı açış

Mourinho: Bu forma benim derim gibi olacak

Mourinho, ''Adım fenerbahçeden geçtiğinden beri bana gösterdiğiniz sevgiyi derinden hissettim. normalde bir teknik adam elde ettiği zaferden sonra bu sevgiyi görür ama ben bu sevgiyi daha en başından hissediyorum. Bu da aynı zamanda bize büyük bir sorumluluk veriyor. sizlere söz veriyorum. Bu forma tıpkı benim bir derim gibi olacak.'' mesajını verdi. Mourinho sözlerini şöyle sürdürdü:

''Futbol bizler için bir tutkudur. Öyle sanıyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğimiz en iyi yerlerden birindeyim. Sayın Başkanı tanıdığım günden bu yana şunu söyleyebilirim ki sizler için burada olmayı çok istedim. Sizin bu tutkunuz için burada olayı gerçekten çok istedim. Türkiye Furbolu için, Türkiye ligini geliştirmek için burada çalışmayı çok istiyorum. ama asıl önemli olan şey Fenerbahçe. Sözlerimi tamamlamadan önce şu dakikadan itibaren sizin hayalleriniz benim hayallerim.''

Editör: Oğuzhan Arslan