Derbi öncesi gerginlik Derbi öncesi gerginlik

APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Müsabaka sonrası Eyüp Stadı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Stoilov, oyuncularının çok profesyonel bir şekilde davrandığını belirtti.

Eyüpspor karşısında iyi bir oyun ortaya koyduklarını aktaran Stoilov, "11'e 11'ken üstün olan taraf bizdik. 1-0'dan ve kırmızı karttan sonra işler Eyüpspor için zorlaştı. Oyuncularım, maçtan önce ciddi bir şekilde antrenman yaptı. Başarılarından dolayı kutlama yaptılar ancak profesyonel bir şekilde çalıştıklarını da gösterdiler. Eyüpspor'u bir kez daha kutluyorum. Süper Lig'e çıkmayı garantilediler. Eyüpspor, iyi bir takım. Topla oynamada da çok iyiler. İyi bir hocaya sahipler. Gelecek sezon için onlara başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki sezon Süper Lig'de mücadele edecek olan Göztepe'nin bir sistem takımı olduğunu söyleyen Bulgar teknik adam, "Herkes antrenmanlarda kuralları çok iyi bir şekilde takip ediyor. Sistemimiz üzerine sıkı çalışıyoruz. Oyuncularım, pozisyon değiştirince sorun yaşamıyor ve ne yapması gerektiğini iyi biliyor. Futbol aklımız yüksek. Oyuncular, sistemi çok iyi bir şekilde biliyor. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyorlar. Oyuncularımın hepsi çok iyi bir profesyonel." değerlendirmesinde bulundu.

Göztepe'nin Süper Lig'e çıktıktan sonra Bulgaristan'da daha popüler hale geleceğini vurgulayan Stoilov, "Futbolseverler beni, Bulgaristan'da takip ediyor. Takımı da iyi biliyorlar. Bulgaristan'da Göztepe iyi takip ediliyor ve orada çok popüler. Orada da çok fazla taraftarımız var." diye konuştu.

Editör: Oğuzhan Arslan