İşte Türkiye - Gürcistan maçının ilk 11'leri İşte Türkiye - Gürcistan maçının ilk 11'leri

APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Süper Lig’de şampiyonluk için yarın Konyaspor deplasmanına çıkacak Galatasaray'da camia, hafta sonundaki ilk heyecanı bugün yaşadı. Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Dursun özbek sayımı tamamlanan 14. sandığın ardından matematiksel olarak seçimi kazanmayı garantiledi. 
Kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği kongre, Galatasaray Lisesi’nde saat 10.00’da başladı. 20 sandıktaki oy verme işlemi 15.00’te sona erdi ve 4 bin 415 oyun kullanıldığı kurulda oy sayımına geçildi.
Oy sayımı sonucunda Süheyl Batum'a büyük fark atan Dursun Özbek, ilk 14 sandıkta oyların 2173'ünü alarak seçimi önde tamamladı. Süheyl Batum ise 14 sandıkta 672 oyda kaldı. İlk 14 sandıktaki oy sayımları tamamlanmasının ardından Süheyl Batum, resmi sonuçları beklemeden

Dursun Özbek'i tebrik etti

Dursun Özbek, yaptığı ilk açıklamada "Galatasaray'a yakışan demokratik bir seçim olmuştur. Süheyl kardeşime de bu demokrasiye verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Burada kaybeden yoktur. Bir kurum kazanmıştır. O da Galatasaray'dır" dedi. 

SÜHEYL BATUM: KİMSEYE BENZEMEYİZ

Dursun Özbek'in seçimi kazanmasının kesinleşmesiyle kürsüye gelen Batum, "Her zaman olduğu gibi demokratik, şölen havası içinde, hiçbir başka kurumun bu kadarını başaramayacağı bir seçim yaptık. Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu. Başta bu seçimin bu kadar demokratik bir şölen havası içinde geçmesini sağlayan divan heyetine, eski yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Bu seçim, yarınki zaferimize bir ön olacaktır. Hep beraber 24. şampiyonluğumuzu yaşayacağız. Bu şölen havasında demokrasiyi uygulayan bir kulüpten bütün camialar korksun. Biz Galatasarayız. Kimseye benzemeyiz" ifadelerini kullandı. 

DURSUN ÖZBEK'İN LİSTESİ

Yeniden Galatasaray Başkanı seçilen Dursun Özbek'in yönetim listesinde şu isimler yer aldı:
ASIL: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İ. Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet S. Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan, 
YEDEK: Ozan B. Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, T. Lara Yılmaz, Ece Bora
TOPLAM SONUÇ: SÜHELY BATUM: 763 DURSUN ÖZBEK: 2555

Editör: Oğuzhan Arslan