APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’ndeki 6’ıncı maçında Sırbistan ile karşılaştı.

Teksas eyaletinin Arlington kentinde oynanan karşılaşmada karşılıklı sayılarla başladı. İlk sette skor tabelası 13-13’e geldi. Bu anlarda Derya Cebecioğlu ile iyi bir seri yakalayan Filenin Sultanları farkı 5’e çıkardı. Etkileyici performansını sürdüren Ay-yıldızlılar, 25-18 ile 1-0 öne geçti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mücadelenin 2’inci seti nefes kesti. Sırbistan 14-8 öne geçse de Türkiye, Melissa Vargas önderliğinde çabuk cevap verdi ve 21-21 eşitliği yakaladı. Bu andan itibaren üstünlük sürekli el değiştirirken, Filenin Sultanları 33-31 ile durumu 2-0 yaptı.

Müsabakanın 3’üncü setinde de rekabet üst düzeydi. Sırbistan 17-11 üstünlük sağlasa da Türkiye etkili servislerle farkı 1’e indirdi. Bu anlarda daha iyi reaksiyon gösteren Giovanni Guidetti’nin ekibi Sırbistan, 25-21 ile maça tutundu.

Filenin Sultanları, 4’üncü sette Sırbistan’a şans tanımadı. Hücumda iyi bir oyun ortaya koyan Türkiye farkı giderek açtı. Rakibinin geri dönüşüne izin vermeyen A Millilerimiz, 25-21 ile maçı 3-1 kazandı.

Dünya 1 numarası ve son VNL şampiyonu Filenin Sultanları, organizasyonun ikinci haftasındaki ikinci, VNL'deki altıncı müsabakasında 4'üncü galibiyeti elde etti.

Milli takım, Almanya galibiyetiyle (3-1) başladığı ABD etabındaki üçüncü karşılaşmasında yarın TSİ 21.00’de Güney Kore ile mücadele edecek.

Filenin Sultanları, VNL'nin Antalya'da düzenlenen ilk haftasında iki galibiyet, iki mağlubiyet almıştı.

Salon: Kolej Park

Hakemler: Francisco Denny Lassi Cespedes (Dominik Cumhuriyeti), Fabian Denis Mozzo Carbajal (Uruguay)

Sırbistan: Mirkovic, Lazovic, Kurtagic, Bjelica, Lozo, Osmajic (Popovic, Uzelac, Milenkovic, Malesevic, Bukilic, Miljevic, Mijatovic)

Gürcistan, Çekya ile berabere kaldı Gürcistan, Çekya ile berabere kaldı

Türkiye: Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Melissa Vargas, Derya Cebecioğlu, Eda Erdem Dündar (Gizem Örge, Ayça Aykaç, Tuğba İvegin, Cansu Özbay, Aslı Kalaç)

Setler: 18-25, 31-33, 25-21, 21-25

Süre: 110 dakika

Editör: Oğuzhan Arslan