APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdğan 'ı 11 Haziran salı günü saat 16.00'da Genel merkezde ağırlayacağını açıkladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin genel merkezinde güandeme ilişkin gazetecileri sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme tarihin netleştiğini belirten Özel, "Geçtiğimiz hafta görüşmüştük, özel kalem müdürlerimiz bugün son bir görüşme gerçekleştirip günü netleştireceklerdi. O yüzden dün bugün açıklayabileceğimizi söylemiştik. Gelecek hafta 11 Haziran günü saat 16.00'da Sayın Cumhurbaşkanı'nı genel merkezimizde ağırlayacağız. Gün ve saat bu şekilde netleşmiş oldu. Kendilerini bekliyoruz" dedi.

HEYETLER AYNI

Özel, "Yine yanınızda birer kişi mi olacak" sorusuna, "Onu da karşılıklı görüştük. Aynı heyetlerle ikinci görüşmeyi de gerçekleştireceğiz" yanıtını verdi.

Özgür Özel, basın mensubunun "Oturma düzeni müzakere edildi mi" sorusu üzerine, "Öyle bir şeye gerek yok zaten. Onu daha önce de konuşmuştuk. İki siyasi partinin genel başkanları nasıl oturması gerekiyorsa o şekilde Sayın Cumhurbaşkanı'nı ağırlayacağız. Bunun dışında herhangi bir şeyi müzakere etmeye gerek yok" dedi.

NE OLMUŞTU

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs'ta AKP Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmişti. Görüşmede, CHP'den Namık Tan ile AKP'den Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş yer almıştı. İki liderin görüşmesi 1,5 saat sürmüştü.

Bayram tatilinin ilk 6 günündeki kazalarda 49 kişi hayatını kaybetti Bayram tatilinin ilk 6 günündeki kazalarda 49 kişi hayatını kaybetti

Siyasette normalleşme çağrılarının yapıldığı süreçte Erdoğan da iade-i ziyarette bulunacağını açıklamıştı.

Editör: Oğuzhan Arslan