APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan Temmuz ayında yoğun bir diplomasi  programı yürütecek. Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3-4 Temmuz'da Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenecek Şanghay İşbirliği Örgütü  Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılacak.

Erdoğan, 6 Temmuz'da ise Azerbaycan'ınŞuşa  kentinde düzenlenecek Türk Devletleri Teşkliatı Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi'ne iştirak edecek. Temmuz ayındaki diplomasi trafiğinin en önemli duraklarından biri de ABD olacak.

Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9-11 Temmuz tarihlerinde ABD'nin başkenti Washington de düzenlenecek NATO liderler Zirvesi 'ne katılacak. Bu zirvelerde Erdoğan'ın mevkidaşlarıyla çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor.

Uluslararası teşkilatlar kapsamındaki işbirliğini geliştirecek adımların da ele alınacağı zirvelerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en önemli gündem maddelerinden biri Gazze  olacak. Zirvelerde ayrıca Rusya- Ukrayna Savaşı  terörle mücadelede  işbirliği ve ekonomik-ticari n işbirliği  konuları da ele alınacak.

Editör: Oğuzhan Arslan