APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Ankara, yeni haftanın başında kritik bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'nin Hazine ve Maliye'den sorumlu gölge Bakanı Yalçın Karatepe ile bakanlıkta bir araya gelecek. CHP heyetinde ayrıca Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de yer alacak.

CHP heyeti, Şimşek ile görüşme öncesinde ele alınacak konuları detaylı bir şekilde değerlendirdi. Heyet, hükümetin üzerinde çalıştığı "vergi reformu" paketi için önerilerin yer aldığı bir rapor hazırladı.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞI GÜNDEMDE

CHP'li kurmaylar, acil önlem alınması gereken konular olarak nitelendirdikleri asgari ücret ve emekli maaşı konularını Şimşek'e sunacak.

Bakan Yumaklı, İzmir'de yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu Bakan Yumaklı, İzmir'de yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu

REFAH PAYI ÖNERİSİ

Yalçın Karatepe, Temmuz'dan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini dile getirecek. Emekliler için de enflasyon oranına refah payı eklenerek maaşların artırılması önerisini masaya yatıracak.

Toplantıda ayrıca tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri ve Varlık Fonu gibi konular da CHP heyeti tarafından gündeme getirilecek.

Editör: Oğuzhan Arslan