Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş toprağa verildi Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş toprağa verildi

APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Antalya da ulaşım esnafı  en son geçen yıl temmuz ayında zam yaptıklarını belirterek artış talep etmişti. UKOME Genel Kurulu talep üzerine toplanarak toplu ulaşım ücretine yüzde 33 zam yapılmasını karara bağladı.
 Böylece kent içi ulaşımda yeni ücret tarifesi 15 TL olan tam  ücret 20 TL olurken, öğrenci  10 TL, öğretmen  ve emekli  19 TL, kredi kartı  ise 25 TL olarak belirlendi. Ancak zammın yansıtılacağı tarihe daha karar verilmedi. 

Esnaf 22 lira olmasını talep etmişti

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, son olarak 2023 yılı Temmuz ayında ulaşım ücretine zam yapıldığını hatırlatarak, "En son geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ulaşım ücretine zam yapılmıştı. UKOME’den oransal anlamda değil de tam ücreti 22 TL, emekli ve öğretmen 21 TL, öğrenci ücretinin ise 12 TL, kredi kartı ile binişinde 30 lira olması yönünde talebimiz vardı" dedi. 
Kent içi ulaşımda bir otobüsün günlük ortalama 120 litre yakıt tükettiğinin altını çizen Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, "En son zaman aldığımızda yakın 37 liraydı, şu anda 42 lira civarlarında, bu da günlük 5-6 bin TL civarında değişiyor" şeklinde konuştu. 

Editör: Oğuzhan Arslan