APS HABER / PINAR ETCİ - 31 Mart yerel seçimleri için partilerde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor... AK Parti'de belediye başkan adayları 7 ve 15 Ocak'ta düzenlenecek iki ayrı programda açıklanacak. En çok merak edilen İstanbul ve Ankara adayları.

AK Parti, 31 Mart yerel seçimleri öncesi belediye başkanlıklarıyla ilgili aday belirleme ve ittifak çalışmalarını hızlandırdı. Erdoğan, karar kılınan 26 ilin belediye başkan adaylarını bugün Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak organizasyonla duyuracak.

Bu kapsamda İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Erzurum, Denizli, Bursa, Aydın, Balıkesir, Mardin, Muğla, Samsun ve Ordu Büyükşehir belediyelerinin yanı sıra 16 ilin belediye başkan adayları açıklanmış olacak.

Diğer illerin adayları ise 15 Ocak’ta Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısında belli olacak. Adaylıklarla ilgili çalışmalar devam ederken, Cumhur İttifakı ortaklarıyla seçim işbirliğine yönelik müzakereler de tüm hızıyla sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Diplomasi Forumu'nda ülkemizi anlatma imkanı bulduk Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Diplomasi Forumu'nda ülkemizi anlatma imkanı bulduk
Editör: Pınar ETCİ