Büyükşehir Meclisi'nde kentsel dönüşüm tartışması Büyükşehir Meclisi'nde kentsel dönüşüm tartışması

APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Sosyal medya hesabından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı zamla ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı  şu ifadelere yer verdi:


"Bugün olağanüstü toplanan İZSU  Genel Kurulu’nun tek gündem maddesi vardı, zam. Memurlarına haklarını vermeyerek TİS kriziyle boğuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi bu durumu olağanüstü görmedi. CHP Genel Merkezi’nde üretilip İzmir’e yollanması planlanan ‘vesayet vekili’ yöntemiyle iradesi ipotek atlına girecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi bu durumu da olağanüstü görmedi. Ama iş ‘zam’ yapmaya, vatandaşın çeşmesinden akan suya yüzde 45 gibi fahiş artış yapmaya gelince durum bir anda olağanüstü olup İZSU Genel Kurulu tek gündem maddesiyle toplandı. Bugün zam kararı alındı."

Kaşıkla verip kepçeyle almaktır


Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP gruplarının ret oylarına karşı CHP’lilerin oylarıyla yüzde 45’lik zam kararının kabul edildiğini söyleyen Saygılı, "Bu haliyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran ayında yapılan göz boyama indiriminin çok daha fazlası zam olarak faturalara yansıyacak. Bunun adı illüzyon siyasetidir. Vatandaşı kandırmak, kaşıkla verip kepçeyle almaktır. İsterdik ve beklerdik ki konu ‘zam’ yapmak olduğunda, vatandaşın cebinden elini çekmeyen CHP belediyeciliği aynı özveri ve hızlı çözüm yöntemlerini, işçilerin, memurların ve hizmet bekleyen İzmirlinin hakkını verirken de göstersin. Fakat yine olmadı, yine yapmadılar’’ diye konuştu.

Editör: Oğuzhan Arslan