APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçimi kazandığı takdirde ilk icraatı olarak açıkladığı ve Cumhur İttifakı üyelerince 10 aydır belediye meclisinde ertelenen Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin artırılması ve modernizasyonu projesi yeni dönemde kabul edildi. 

Belediye meclis üye dağılımı değişti

CHP’nin çoğunluğu elde ettiği Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi bugün toplandı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantı, Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık başkanlığında gerçekleşti.

Ankara emniyetinde görevden uzaklaştırmalar Ankara emniyetinde görevden uzaklaştırmalar

Meclis oturumunda önceki dönem Cumhur İttifakı üyelerince 10 aydır ertelenen ‘Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Artırım Projesi kredisi’ projesi oy birliğiyle kabul edildi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz dönem proje için bulunan kredinin Cumhur İttifakı üyeleri tarafından reddedilmesinin ardından “Belediye yönetimini, Mansur Yavaş’ı engelliyorum adına 30 milyon insanın sağlığı ile oynanıyor. Sadece 30 milyon da değil, Ankara Çayı dâhil Sakarya’dan da sulama yapan on binlerce insan bu suyu kullanıyor” açıklamasını yapmıştı.

Editör: Oğuzhan Arslan