APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - CHP Genel Başkanı Özgür Özel İzmir Torbalı’da iftar Programına katıldı. İftar yemeği sonrası konuşan Özel, “Gün gelecek biz yoksulluğu yok edeceğiz. Bunu için belediyelerimiz çalışacak. Başkanlarımız oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olarak çalışacak. En çok da yoksullar için, emekliler için, emekçiler için, genç anneler için çalışacaklar “ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel İzmir Torbalı’daki Ayrancılar Kapalı Pazar Yeri’ndeki iftar yemeğine katıldı. İftar Yemeğine, Özel'in yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir Milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu, Murat Bakan, Ednan Arslan, Mahir Polat, Yüksel Taşkın, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Menderes Belediye Başkan Adayı İlkay Çiçek, Kiraz Belediye Başkan Adayı Nasuh Coşkun, Beydağ Belediye Başkan Adayı Şakir Başaran, Bornova eski Belediye Başkanı Olgun Atila ve çok sayıda partili katıldı.

Konuşmasına İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları hatırlatarak başlayan Özel, “Masum insanlar hayatlarını kaybettiler. Üzüldük kınadık. İsrail o günden bugüne kadar saldırılarını sürdürüyor 10 binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bir kez daha ramazan vesilesiyle başlayıp kalıcı olması gereken bir barış için çağrımızı yineliyoruz. Filistin’in arkasındayız, yanındayız. AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ezber üzerinden siyaset yapıyor. Dönüyor diyor ki Saadet Partisi'ne örneğin Yeniden Refah Partisi'ne katkı sağlıyorsunuz. CHP Hamas’a terör örgütü diyor. Ben Filistin’in yanındayım. Hamas’ın gece saatti yaptığı saldırı da İsrail’in o günden bu güne yaptığı da terör saldırısıdır. CHP için Filistin’le dayanışmak yeni bir şey değildir Bülent Ecevit’in Yaser Arafat’a verdiği desteği biliyoruz. Ayrıca Türkiye’deki solcuların CHP’lilerin uzak olmadığı bir davadır Filistin davası. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının davasını da sahipleniyoruz” dedi.

“BENİM PARTİMDE İSRAİL’E ÇİMENTO, GÜBRE YOLLAYAN YOK İSRAİL’LE TİCARET BİTMEDEN ZULÜM BİTMEZ RECEP TAYİP ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa'ya mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa'ya mektup

Geçtiğimiz dönemlerde biz Filistin için cesaret gösterirken susanlar şimdi İsrail’le ticaret yapıyor diyen Özel, “Recep Tayyip Erdoğan sen Filistin’in yapındaysan akrabalarını, çocuklarının, yandaşlarının her gün İsrail’le yaptığı ticarete son ver. Ticaret durmadan Filistin’de zulüm durmaz.Benim partimde İsrail’e çimento, gübre yollayan yok. Ki gübre bomba yapımında da kullanılıyor. İsrail’le ticaret bitmeden zulüm bitmez Recep Tayip Erdoğan” ifadelerini kullandı.

DİYORLAR Kİ CHP GELİNCE YARDIMLAR KESİLİR CHP NEREDE BELEDİYE ALDIYSA YARDIMLAR 4-5 KATINA ÇIKTI”

“Birileri yıllardır yoksulluğu yönettiler. Biz CHP olarak yoksulluğu yönetmeye itiraz ediyoruz. Gün gelecek biz yoksulluğu yok edeceğiz. Bunu için belediyelerimiz çalışacak. Belediye başkanlarımız kendisine oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olarak çalışacaklar. En çok da yoksullar için, emekliler için, emekçiler için, genç anneler için çalışacaklar. Diyorlar ki CHP gelince yardımlar kesilir. CHP nerede belediye aldıysa yardımlar 4-5 katına çıktı. Bundan sonraki süreçte artık ben sizi hem Torbalı Belediye Başkanımız Övünç’e hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’a emanet edip ayrılacağım.”

Editör: Oğuzhan Arslan