APS HABER /OĞZUHAN ARSLAN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'nın Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman'da konuştu. Toplumun her kesiminin Erdal Beşikçioğlu'na güvendiğini savunan Özel "Erdal Bey'in çok genç bir örgütü var, arkasında da CHP var" diye konuştu.

31 Mart'ta bütün ülkenin Ankara'daki rekoru konuşmasını istediğini belirten Özgür Özel "Ankara'da rekor kıracağız. Büyük bir zaferi müjdeliyorum size. Rekor takımının Ankara'daki başkanı Mansur Yavaş'ın selamını getirdim size" dedi. Mansur Yavaş'ın Ankara'ya huzur getirdiğini ve hiç kimseyi ötekileştirmediğini savunan Özgür Özel, "Anketleri yapan firmaların temsilcileri ve televizyondaki yorumcular, Ankara'daki yarışın bittiğini söylüyorlar" dedi.

Ankara'da belediye meclis seçimlerinde de çoğunluğu kazanacaklarını iddia eden Özel, hiçbir seçmenin rehavete kapılmamasını ve herkesin sandığa gitmesini istedi. Ankara'da sadece 3 ilçeyi kazanabildiklerini hatırlatan CHP lideri, daha fazla ilçe kazanmak istediklerini belirtti ve Etimesgut'un özelliklerinden bahsetti.

Elbette kendisi bir sanatçı ve çok iyi bir yönetici

Toplumun her kesiminin Erdal Beşikçioğlu'na güvendiğini savunan Özel "Elbette kendisi bir sanatçı ve çok iyi bir yönetici. Takım kurma, ekip kurma, o ekibi motive etme özelliklerini bilen herkes, Erdal Bey'in oyunculuğundan daha iyi yönü varsa o da yöneticiliğidir' diyor. Erdal Bey'in çok genç bir örgütü var, arkasında da CHP var" diye konuştu.

Erdal Bey beşikten polis

Beşikçioğlu'nun adaylığı için daha önceki Etimesgut ziyaretinde yaptığı açıklamayı hatırlatan Özgür Özel, "Kahraman Türk polisine duyduğumuz sevginin göstergesidir demiştim. İlleri değişirken koruma polisleriyle sohbet ediyoruz. Hepsi 'Behzat Komiserimiz için teşekkür ederiz' diyorlar. Geçenlerde anket yaptık, 'Çok iyi' dedim. Erdal Bey beşikten polis" ifadelerini kullandı. 

Beşikçioğlu'nu anlatın

Özgür Özel, mitinge katılanlardan Erdal Beşikçioğlu'nu 'Behzat Ç.' olarak bilenlere Beşikçioğlu ismini anlatmalarını istedi. Erdal Beşikçioğlu'nun vizyon sahibi olduğunu belirten Özel, Beşikçioğlu sayesinde Etimesgut'un kültür başkenti olacağını söyledi.

26 gün boyunca herkesin kapı kapı dolaşmasını ve kendi adaylarına karşı yürütülen kara propagandaya karşı mücadele etmesini isteyen Özgür Özel, Anadolu Ajansı'nın kendilerini sansürlediğini ifade etti. Özgür Özel, CHP'lilerden yandaş kanalların muhabirlerine ve basın emekçilerine tepki göstermemelerini istedi ve asıl sorumluların yöneticiler olduğunu belirtti. TRT'nin, Cumhur İttifakı'nın adaylarına saatler ayırdığını ancak kendi adaylarına hiç yer vermediğini hatırlatan Özel, kendi konuşmalarının da 1 Ocak'tan beri sadece 42 dakika yayınlandığını söyledi.

Özgür Özel, emekli aylıklarının oldukça düşük olduğunu ve verilecek bayram ikramiyesi ile yalnızca 6 kilo kıyma alınabileceğini söyledi. "Hakkımızı hep beraber arayacağız" diyen Özel, emeklilere, "Size kaynak bulamayıp beşli çeteye bulana, bin odalı saray yaptırana 31 Mart'ta oy var mı?" diye sordu.

Tatilciler dönmeye başladı Tatilciler dönmeye başladı
Editör: Oğuzhan Arslan