APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Geçtiğimiz hafta bir çağrı yapmıştım, Taksim’in 1 Mayıs’ta kapatılması kararından dönülmesini talep etmiştim. İktidarın güvenliği sağlayamayacağını itiraf ettiğini bu yüzden bizim sorumluluk almaya hazır olduğumu ve kimsenin burnu kanamadan o meydandaki kutlamalara izin verilmesini talep etmiştik. Dün Sayın İçişleri Bakanı’nı aradım bu konuda iş birliği teklif ettim. Kendisi bana görevi gereği bir takım istihbaratları gerekçelendirerek buna izin vermeyeceklerini tekrar etti iletişime açık bir yaklaşım içindeydi ama sonuçta bir yasaklama vardı o buna kısıtlama diyordu. Taksim Gezi Parkı birileri tarafından kendi egemenlik sancaklarıymış da oraya toplum giderse iktidarlarını kaybedeceklerini sanıyorlar. Siz yasaklamayla egemenlik korumaya başladıysanız orada artık iktidardan egemenlikten bahsedilemez. İktidarın güçlüsü rızayla gönülle tesis edilendir. Uyarılarımıza rağmen olmadı.

ERDOĞAN İÇİN ANAYASA YAPILMAZ

Hala geç değildir çağrımı tekrar ediyorum. Bugün bir anayasa tartışmas var Sayın Kurtulmuş geldiler ziyaret ettiler yeni bir anayasa sürecine CHP de dahil olsun diyorlar. Anayasalar toplumsal mutabakat metinleri anayasalar her doğan için yapılır Erdoğan için anayasa yapılmaz. Anayasa demokrasinin elbisesi ise sen mevcut anayasaya uymuyorsan yenisini alsan ne olur eskisinde kalsan ne olur? Bugün Türkiye  Cumhuriyeti’nin yürürlükte olan anayasası var. Ama herkes beğendiği maddeye uyar beğenmediği maddeye uymazsa ortada anayasa kalmaz. Taksim’i kapatmak anayasa tanımamaktır. Can Atalay’ı bırakmamak anayasayı tanımamaktır.

GAZZE’DE KATLİAMLARA BATI ÜNİVERSİTELERİNDEN TEPKİ YÜKSELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti’ni tanımayan ülkeleri adım atmaya çağırıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti’ni tanımayan ülkeleri adım atmaya çağırıyoruz

Gazze’de katliamlara Batı üniversitelerinden tepki yükseliyor. Öğrencilerin yaptığı Filistin dayanışma eylemlerine destek veren iktidarın Türkiye’de Boğaziçi’nde öğrencilerin yaptığı eylemlere müdahale etmesini Amerika’daki eylemleri övmesi iki yüzlülükten başka bir şey değildir. ODTÜ’deki Devrim Stadı’na silinemez devrim yazısını yazan hepimizin önderi Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıdır aklınızı başınıza alın. Bu kadar iki yüzlülüğün ne siyasette ne beşeri ilişkilerde kaldırılır tarafı yoktur.

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN YOKTUR BU İKTİDAR TARAFINDAN ATANMAYAN ÖĞRETMEN VARDIR

Atanamayan öğretmen yotur bu iktidar tarafından atanmayan öğretmen vardır. Mülakatı kaldıracağız diye oy aldınız.

MADEM ATAMAYACAKSINIZ NİYE OKUTTUNUZ?

Mülakatı kaldırmamak seçmeni kandırmanın itirafıdır. Madem atamayacaksınız niye okuttunuz kardeşim?

BU MÜFREDATI REDDEDİYORUZ

Senin çocuğun okuğunu anlamıyorsa kusur senin seçtiğin kafada milli eğitimi bir partinin propagandası yapan anlayıştadır. ’10 yılda hazırladık 7 günde görüş bildirin.’ diyor. Ortak akıl olmadan milli eğitim olmaz. Bu müfredatı reddediyoruz. Bu müfredatı elbette çalışacağız.”

Editör: Oğuzhan Arslan