APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manvagat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Milletvekilleri Cavit Arı, Aliye Coşar ve Manavgatlı hemşehrileri ile iftar yaptı. 

Manavgatlıların Ramazan ayını kutlayan ve bereket dileyen Başkan Böcek, Manavgat’a yeni dönemde yapacakları konusunda da vatandaşlara bilgi verdi. Başkan Böcek, şunları söyledi:

Helil Kınay: Bahar rüzgarını yaza çevirceğiz Helil Kınay: Bahar rüzgarını yaza çevirceğiz

“Titreyengöl’de yeni turizm adımları atacağız. Titreyengöl çevresinde şifalı bitki bahçeleri, çim tepeleri, kuş gözlem kulesi, asma germe gölgelikler, seyir terasları, su gösteri fıskiyeleri, çocuk oyun alanı ve otoparklar kuracağız. Bu bölgeyi hem halkımız hem de turizm sektörümüz için yenileyerek daha canlı hale getireceğiz. Böylece yaşam-kent dengesi prensibimizle halka açık alanların artmasını sağlayacağız.”

KATI YAKIT LABORATUVARLARI KURULACAK

Manavgat ve Kumluca’da Katı Yakıt Laboratuvarları kurarak temiz hava için daha çok mücadele edeceklerine dikkati çeken Başkan Böcek, “Kömür, pelet gibi katı yakıtların doğu ve batı bölgelerine girişlerinde denetim ve kontrolü artırmak için Manavgat ve Kumluca Katı Yakıt Laboratuvarları kuracağız. Artıracağımız katı yakıt denetimleriyle kaçak veya niteliksiz kömür kullanımını engelleyerek Antalya’mızın hava kalitesini yükselteceğiz” diye konuştu. 

Editör: Oğuzhan Arslan