APS HABER / PINAR ETCİ - CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve partililer katıldı.

Geçen 5 yılda gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin konuşan İmamoğlu, "Hazır mıyız? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olabilmek için kendinize güvenmeniz yetmez. Ekibinize, partinize, örgütünüze, vizyonunuza, ve elbette ki en başta 16 milyon İstanbullunun aklına ve vicdanına da güvenmeniz gerekir" dedi. 

Bakan Göktaş: Bu sabah itibarıyla 2914 çift başvurmuş durumda Bakan Göktaş: Bu sabah itibarıyla 2914 çift başvurmuş durumda

"HEP BİRLİKTE BAŞARMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10. Yıl nutkunda böyle der: 'Az zamanda çok ve büyük işler yaptık' Ve ardından şöyle devam eder: 'Fakat asla yaptıklarımızı kâfi göremeyiz. Çünkü çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz.' Hazır mıyız İstanbul? Hazır mıyız? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olabilmek için kendinize güvenmeniz yetmez. Ekibinize, partinize, örgütünüze, vizyonunuza, ve elbette ki en başta 16 milyon İstanbullunun aklına ve vicdanına da güvenmeniz gerekir. Öncelikle bana bu güveni hissettirdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin iradesiyle 2019'da bu şehirde köklü bir değişim başardık. Sizlerin desteğiyle biz başardıkça onlar 25 yılda yaptıklarını her gün ama acemice her gün hararetle bizim 4,5 yılımızla kıyaslamak zorunda kaldılar. İnanın bu başarı hepimizin başarısıdır. Başarı, İstanbul'un başarısıdır. Tüm inancımla söylüyorum ki, İstanbul olarak hep birlikte başarmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2024'te sizlerin iradesiyle İstanbul'u yeniden kazanacağız. dedi.

Editör: Pınar ETCİ