APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Yılmaz Erdoğan'ın çocuğunun annesi, eski eşi Belçim Bilgin, son olarak ismini "Be" olarak değiştirmeyi düşündüğünü açıklamış ve çok konuşulmuştu.

Her açıklaması olay olan Bilgin, bu defa Gökhan Çınar'ın sunduğu Katarsis'e konuk oldu.

Hayatına dair samimi itiraflarda bulunan Bilgin, programda kendisine gelen eleştirilere yanıt verdi.

Ünlü oyuncu, eski eşi Yılmaz Erdoğan hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunurken kökeni hakkında da konuştu.

Kürt kimliği sebebiyle ayrımcılığa uğradığını vurgulayan Bilgin, daha sonrasında kendi hayatında Kürt olması sebebiyle onu dışlamayan insanlarla karşılaştığı için çok şanslı olduğunu belirtti.

"Herkes bütün Kürtlerin terörist olduğuna inanıyordu"

Bilgin, 'Çok karanlık yıllardan geçtik, çok garip şeyler oluyordu ve herkes bütün Kürtlerin terörist olduğuna inanıyordu falan. Yani Ankara'da bir çocukluk ve yani herkes senin kötü olduğunu düşünüyor, yanında bir sürü şey söylüyor. Hiç alakası yok, eve gideceksin biraz sonra maksimum Kürt olduğun için sumaklı dolma yiyeceksin. Hani senin gerçeğindeki fark o, biz nasıl bu kadar ayrışabiliriz? Hepimizin hikayeleri var işte.' dedi.

Nesrin Cavadzade'den bikinili paylaşım Nesrin Cavadzade'den bikinili paylaşım

"Evlenmeden önce benim kariyerim zaten başlamıştı"

"Yılmaz Erdoğan'ın adını kullanarak buralara geldi" yorumlarına cevap veren Bilgin; ''Yılmaz Erdoğan'la evlenmeden önce benim kariyerim zaten başlamıştı. Yine yapacaktım yapacağımı. Benimle Yılmaz'ın ilişkisi çoğu zaman benim hayatımda kapıların üzerime kapanmasını da sağladı. Bir sürü yerde de açtı. Dolayısıyla iyisiyle kötüsüyle hepsi için çok şükür.

"Çok çaba gösterdiğim yerler"

Bu algıyı anlıyorum. Kimlik meselesi önemli. Birinin kızı, birinin karısı, birinin torunu... Bir durun ya hiçbirisi yok. Ben gerçekten buraya insan olma deneyimini yaşamaya gelmiş sonsuz bir varlık olduğumu düşünüyorum. Çok fazla sınavını verdiğim yerler buralar. Çok çaba gösterdiğim yerler.

"Çok güzel oynamışım"

Bir tek Kelebeğin Rüyası'nda birlikte çalıştık Yılmaz'la ben daha çekimlerde Yılmaz'a dedim ki 'Kimse benim performansımı beğenmeyecek' sonra her şey olağanüstü yazıldı. Bir tek benimle ilgili çok kötü şeyler yazıldı. Şimdi dönüp izliyorum çok güzel oynamışım. Daha kaç tane iş yapmalıyım?' ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuzhan Arslan