APS HABER / OĞUZHAN ARSLAN - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Ülke gündeminde yer alan konu başlıklarına ilişkin önemli mesajlar veren MHP Lideri, Cumhur İttifakı'nın Türk milletinin ruh köküne dayandığını ve kararlılıkla yoluna devam edeceğini belirtti. CHP'nin iç dengelerini sağlayamayan, istikrarsız ve güven veremeyen bir yapı olduğunu ifade eden Bahçeli, CHP'nin Türkiye'ye hizmet etmesinin imkansız olduğunu vurguladı.

Bakan Yumaklı, İzmir'de yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu Bakan Yumaklı, İzmir'de yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu

BAHÇELİ’DEN CHP'YE ELEŞTİRİLER

Bahçeli, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'i hedef alarak, Özel'in MHP'yi zan altında bırakma ve dava arkadaşlarını hedef alma gayretlerinin siyasi ahlakla bağdaşmadığını söyledi. CHP'nin normalleşme adı altında yürüttüğü politikaların bölücülüğü ve rezaleti normalleştirmeye çalıştığını ileri süren Bahçeli, CHP'nin ekonomik sorunlara yönelik somut bir çözüm önerisi olmadığını iddia etti.

1 TEMMUZ DAVASI

1 Temmuz 2024'te başlayacak olan ve MHP ile Ülkü Ocakları'nı ilişkilendirmeye çalıştıkları cinayet davasına da değinen Bahçeli, bu davanın partilerini ve Ülkü Ocakları'nı hedef alan asılsız iddialara dayandığını belirtti. Bahçeli, bu davaya sadece avukatlarının katılacağını ve partilerinin suçlanmasını kabul etmeyeceklerini vurguladı.

MİLLİYETÇİLİK VE TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİ

Bahçeli, CHP'nin milliyetçilik karşıtı tutumlarına karşı çıkarak, MHP'nin Türk milliyetçiliği ve Türkiye'nin birliğini savunduğunu ifade etti. Devletin ve milletin adının tartışmaya açılmasını kabul etmeyeceklerini belirtti ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinde olduklarını vurguladı.

BAHÇELİ’DEN VERGİ DÜZENLEMESİ MESAJI

Vergi gelirlerinde yapılacak düzenlemelere de değinen Bahçeli, vergi adaletinin sağlanması amacıyla başlatılan çalışmaları desteklediklerini belirtti. Dolaylı vergilerin payının düşürülmesi ve doğrudan vergilerin artırılmasının sosyal ve ekonomik adalete katkı sağlayacağını ifade etti. Ayrıca motokurye gelirleri ve garson bahşişlerine muafiyet getirilmesi konusunda yanlış bilgi yayanların niyetlerinin kötü olduğunu söyledi.

Editör: Oğuzhan Arslan